Borajet satıldı. Hemde bakın kime..

141 izlenme 29 Aralık 2016
Reklamlar

Borajet'in yeni sahibi 260 milyon Dolar ödeyen SBK Holding oldu. Satın alma görüşmelerinin son 10 günde hız kazandığı öğrenildi. Tarafların bugün hisse devrine ilişkin el sıkıştıkları öğrenildi.

Borajet'in satın alınması fikri, Eylül ayı sonunda New York'ta yapılan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katıldığı BM Genel Kurulu toplantıları sürecinde gündeme geldi. Anılan süreçte Cumhurbaşkanı Erdoğan çok sayıda dünya devi şirket yöneticileriyle buluştu.


BORAJET'İN SATIN ALINMASI TOPLANTININ SONUÇLARINDAN

Bugün karara bağlanan Borajet'in satın alınması işlemi anılan toplantının sonuçlarından biri olarak değerlendirildi.

"EN TEMEL NEDEN, 3. HAVALİMANI PROJESİ"

Bünyesinde 12 yolcu uçağı ve 1 tane de iş jeti bulunan Borajet'te 500 kişi çalışıyor. İş adamı Yalçın Ayaslı'nın sahibi olduğu yüzde 100 hisse SBK Holdinge geçti. Hürriyet'in haberine göre, adının açıklanmasını istemeyen bir kaynak, "ABD'lilerin bu satın almayı yapmasındaki en temel neden, 3. havalimanı projesi. ABD'liler bu satın alma ile havacılık alanında önemli bir pozisyon elde etmek istiyor" dedi.

Aynı kaynak son dönemlerde Türkiye'ye yabancı yatırımcı girişinin azaldığına dikkat çekerek söz konusu satın almanın önemine işaret etti.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sırtlan Gelen Aslanı Görünce Korkudan Filin İçine Saklandı Bu İnekler Günde 74 Litre Süt Veriyor Maşallah Siirtte Bayrağımızı İndiren Vatan Hain İşte Böyle Gebertildi !!! PAYLAŞŞŞŞŞ Ağzının Suyu Akarcasına Nadal'ı Kesen Kız