Borajet satıldı. Hemde bakın kime..

155 izlenme 29 Aralık 2016
Reklamlar

Borajet'in yeni sahibi 260 milyon Dolar ödeyen SBK Holding oldu. Satın alma görüşmelerinin son 10 günde hız kazandığı öğrenildi. Tarafların bugün hisse devrine ilişkin el sıkıştıkları öğrenildi.

Borajet'in satın alınması fikri, Eylül ayı sonunda New York'ta yapılan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katıldığı BM Genel Kurulu toplantıları sürecinde gündeme geldi. Anılan süreçte Cumhurbaşkanı Erdoğan çok sayıda dünya devi şirket yöneticileriyle buluştu.


BORAJET'İN SATIN ALINMASI TOPLANTININ SONUÇLARINDAN

Bugün karara bağlanan Borajet'in satın alınması işlemi anılan toplantının sonuçlarından biri olarak değerlendirildi.

"EN TEMEL NEDEN, 3. HAVALİMANI PROJESİ"

Bünyesinde 12 yolcu uçağı ve 1 tane de iş jeti bulunan Borajet'te 500 kişi çalışıyor. İş adamı Yalçın Ayaslı'nın sahibi olduğu yüzde 100 hisse SBK Holdinge geçti. Hürriyet'in haberine göre, adının açıklanmasını istemeyen bir kaynak, "ABD'lilerin bu satın almayı yapmasındaki en temel neden, 3. havalimanı projesi. ABD'liler bu satın alma ile havacılık alanında önemli bir pozisyon elde etmek istiyor" dedi.

Aynı kaynak son dönemlerde Türkiye'ye yabancı yatırımcı girişinin azaldığına dikkat çekerek söz konusu satın almanın önemine işaret etti.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

KIYAMET ALAMETLERİ BİR BİR GERÇEKLEŞİYOR !!! YERLİ ÜRETİM ORTAK YAPIM TÜRKİYENİN SAVAŞ UÇAĞI.DÜNYADA BİR İLK. video izle Güzel Bir Kız Ve Vücut Geliştirici Evde Yalnız Kalırsa... Bu Anne Sosyal Medyada Büyük Tepki Çekti