YENİ PARTİDE ÜLKE GENELİNDE % 25 HALK DESTEĞİ

Koray Aydın, Samsun'un yerel basın temsilcilerine önemli açıklamalarda bulundu.

İşte o açıklamalardan satırbaşları:

 "ÜLKE GENELİNDE HALKIMIZIN DESTEĞİ BÜYÜK, ŞU ANDA % 25"

 Daha kurulmamış bir partiye Türkiye'nin her ilinde anket yaptıkdıklarını ve şu anda anketlerde Türkiye'de % 25 çıktıklarını söyleyen Aydın; ' Bize bu teveccühü gösteren halkımıza gerçekten minnettarız. Dünyanın hiç bir ülkesinde böyle bir durum göremezsiniz. Biz bu sevgiye layık olabilmek için asla şahsi davranamayız. Halkımız şuna inansın ki, Türkiye'de yeni bir siyasi dönemi başlatmaya geliyoruz. Bize gösterilen sevginin ve saygının karşılığını onlara ancak iktidar olmakla verebiliriz.' şeklinde konuştu.

 

"LİYAKATİ ESAS ALAN BİR ANLAYIŞ"

 Sen-Ben yok 'Biz' varız anlayışıyla hareket ettiklerini ve kurumsal yapıya çok önem verdiğini ifade eden Aydın; 'Eğer kurumsallaşamazsak parti de olamayız. Ben bunu çok önemsiyorum. Önce bunu başarmak zorundayız.

 

Yeni dönem de 'Bu Meral hanımın akrabasıdır, şu Koray Aydın'ın adamıdır. Öteki Ümit Bey'in yakınıdır' anlayışı asla olmayacak. Parti de yönetime talip olanlar liyakatli olacak. Halkın sevdiği isimlerden olacak. Bizim seçtiklerimiz de başarılı olamadıkları takdir de koltuk işgal etmeyecekler' diye konuştu.

 

"İL BAŞKANLARI VEKİL OLAMAYACAK"

 Ülkücü kökenli arkadaşların yeni kurulacak partinin kadrolarında yer alacağını ancak bunun sayısının çok olmayacağını sözlerine ekleyen Aydın; 'Biz bu yola çıkarken, herkesi kucaklayan bir anlayışla siyaset yapacağız dedik.

 

Bu parti de her kesimden insanımıza kadrolarımız da yer vereceğiz. İl başkanlığına getirilecek olan arkadaşlar milletvekili adayı olamayacaklar. Önce kurucuları seçeceğiz daha sonra kongreler yapmak suretiyle partimizi 2019 yerel ve genel seçimlerine hazırlayacağız.' dedi.

 

"SAMSUN'DA %37"

 İl il yapılan anketler de Karadeniz'de en çok Samsun'dan oy aldıklarını ve % 37 lik bir orana ulaştıklarını belirten Aydın; 'Samsun bu anlam da bizi çok memnun etti. Artvin'de, Kastamonu da ve Batı Karadeniz illerinde buna yakın oy oranlarımız var. Ordu, Giresun ve Rize gibi iller de ise % 20'nin altına hiç düşmüyoruz.

 

Piar çalışmalarını anketlerden aldığımız sonuçlara göre daha etkin yapacağız. Eksiklerimiz görüp oralar da geniş bir çalışma alanı oluşturacağız.' şeklinde konuştu.

 

"% 50 ARTI BİRİ ALMAK ZORUNDAYIZ"

 Rahmetli Alparslan Türkeş'in genel sekreterliğini yaptığını, siyasette gelebilecek en üst mertebelere geldiğini belirten Aydın; 'Benim burada olma amacım yeni kurulacak partimizi 2019 genel seçimlerinde % 50 artı bir alarak başkanlığa taşımaktır. Bunu yapamadığımız takdir de kendimizi asla başarılı saymam. Türkiye'yi 15 yıldır yöneten bir AK Parti iktidarı var. Halkımız buna 'dur' diyecek. Bu işi başaracak kadrolar yeni kurulacak partimiz de var. Buna yürekten inandığım için buradayım. Halkımız şunu çok iyi bilsin ki bunu başarabilecek Türkiye'deki tek parti bizim partidir.' dedi.