"Kurt Kapanı 5" operasyonunda, havalimanları, vapur iskeleleri, umuma açık mekanlar, vatandaşların yoğun olduğu bölgeler ve otoyolların da aralarında bulunduğu çok sayıda noktada uygulama yapılıyor.

OPERASYONLARDA 5 BİN POLİS GÖREV YAPIYOR

İstanbul İl Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan'ın koordinesinde "Kurt Kapanı 5" operasyonu saat 13.00'te başladı. Suç ve suçluların yakalanması için saat 13.00 ile 16.00 arasında yapılacak operasyonlar kapsamında, kara, deniz ve havadan tüm giriş çıkışlar kontrol altına alındı. Operasyonlarda toplam 5 bin polis görev yapıyor.

Operasyona emniyet bünyesindeki tüm şubeler katılıyor. Kurt Kapanı 5 adı verilen operasyon kapsamında İstanbul'un kara, deniz ve havadan tüm giriş-çıkışları kontrol altında.


METRO VE METROBÜS DURAKLARINDA DA POLİS VAR

Öte yandan metrolar, metrobüs durakları da polis tarafından tutuldu. Uygulamaya Özel Harekat Polisleri, Polis Helikopteri ve Deniz Polisi destek veriyor. Belirli noktalarda üst araması, araç araması ve kimlik kontrolü yapılıyor. Narkotik köpekler de arama çalışmalarına katılıyor.

İstanbul genelindeki büyük operasyona, Özel Harekat Şube Müdürlüğü, Polis Helikopterleri ve Deniz Polisi de destek veriyor.

TAKSİM'E ÇIKAN ARAÇLAR ARANIYOR

Operasyon kapsamında Taksim'e de çıkan şüpheli araçlar Tarlabaşı Bulvarı üzerinde oluşturulan kontrol noktasına yönlendirildi. Balo sokağın köşesindeki kurulan polis kontrol noktasında trafik, asayiş, yunus ekipleri ve güven timleri görev yaptı. Saat 13: 00'de başlayan uygulamanın 16: 00'ya kadar sürmesi planlanıyor.